| blockbuster a întrebat:

Cum pot sa pun doua poze intr-o inimioara, as vrea poza la avatar, dar problema e ca o poza e cu doua fete si vreau doar una dintre ele si una cu mine. Va rog mult help!

10 răspunsuri:
| UNfriendLY a răspuns:

Photoshop sau paint.

| FucktheSystem a răspuns:

Poti si in cel mai banal program de editat poze...
Poi o decupezi pe fata pe care nu o vrei [crop]
Si supa adaugi inima poate pui si niste blur...vezi tu cum arata mai binewinking
Succes la editat happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai auzit de photoscape? nu-ti spun de photoshop, e mai complex. dar de photoscape sigur ai auzit. si daca nu il poti downloada de aici http://www.photoscape.org/ps/main/index.php [ dai la free download, il salvezi la tine pe pc, il instalezi si il pornesti].
Asaa. Pasul 1 > dublu click pe iconita photoscape [pentru a-l porni].
Pasul 2 > din cercul din dreapta, plin cu iconite, alegi EDITEAZA.(dublu click pe EDITEAZA)
Pasul 3 > banuiesc ca ai poza cu cele doua fete pe desktop. o cauti in lista din stanga sus, dai dublu click pe ea si iti apare pe spatiul de lucru[asa se numeste].
Pasul 4 > pentru a o taia(in engleza crooping=crupare=taiere) mergi la cruponeaza, a treia posibilitate de a taia poza de pe un rand aproape de baza ecranului.ai acolo poza, obiecte si urmeaza cruponeaza.
Pasul 5 > mergi cu cursorul(sageata de la mouse) pe poza, dai clic de unde vrei sa incepi sa tai si, tinand inca apasat clicul, pergi pana unde vrei sa tai.(ti se va face un dreptunghi/patrat).
Pasul 6 > dai cruponeaza, din acelasi 'meniu'.
Pasul 7 > trebuie sa salvezi imaginea. pentru asta ai in dreapta jos jos SALVARE.clic acolo si alegi SALVARE CA. scrii numele pe care i-l dai pozei, alegi ca salvarea sa ti se realizeze pe desktop(ti-e mai usor)apoi alegi tipul documentului(sub unde ai pus tu numele pozei). Acesta il pui JPEG(*. jpg) [tipul documentului]. {lucrul asta e ca sa ai imaginea taiata, poate iti mai trebuie si altadata}
Pasul 8 > Te aflii, in continuare, in meniul EDITEAZA, da? In acelasi rand, unde ai ales cruponeaza, ai OBIECTE.clic acolo.iti vor aparea o stea, un cerc, un patrat, posibilitatea de a pune text etc printre care si un peisaj.sau un tablou, sa fie mai clar :). clic acolo, si alegi poza. alegi o poza cu tine. dai ok la fereastra care iti apare.pentru prima data, poza va fi mica. tu poti sa mergi in coltul pozei tale si sa o maresti(trebuie sa-ti apara o dreapta oblica cu sageti la capat). O maresti cat vrei tu. ok, acum ai cele doua poze impreuna. in photoscape ai gata facut doar un chenar, o stea.(pe care ai putea-o pune ca rama). daca de exemplu vrei steluta, alegi cu cate colturi vrei sa aiba, si dai clic pe poza, tragi in jos cursorul, tinand inca clicul si iti apare steluta.

Sa spunem ca in vederea inimioarei nu te-am ajutat. dar cred ca o sa-ti fie de folos photoscape-ul. cand nu am timp de photoshop si trebuie sa retusez repede o fotografie si eu folosesc photoscape :).

Btw, mai sunt si ceva mini programe. pe care le downloadezi foarte repede si usor de pe net.nu cred ca te-ar ajuta prea mult cu inima dar poti pune diferite culori, etc. :D.
Succes iti doresc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca nu se poate ca am mai incercat

| Zenzenzen a răspuns:

Foloseste imikimi...winking...sau face in holehappy

| MadaSmiile a răspuns:

Pizap.ro

| alexutzuCoOl a răspuns:

Photoshop e cel mai bun si te poti uita la tutoriale pe youtubewinking

| Ghinea_Angelica_1954 a răspuns:

Vreau poza asta intr-o inimioara

| Mudaci_Vasi_1991 a răspuns:

Eu a-si vrea să pun poza cu sotie mea si eu