| MyName_4993 a întrebat:

Cum pot sa sterg intrebarile de pe TPU?

9 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

Ai mai multe variante:
-Trimiţi un mesaj în pagina de contact (http://www.tpu.ro/contact) şi soliciţi acest lucru.
-Ţi le raportezi tu singură, iar la motiv să precizezi faptul că sunt întrebările tale şi că vrei să le ştergi, în acest fel eviţi o ulterioară reaprobare a lor. Dacă nu poţi face acest lucru că nu ai destule puncte (sincer nici nu ştiu câte-ţi trebuie), lasă un mesaj în care să confirmi că vrei să-ţi fie şterse toate întrebările, sau dacă nu să spui care din ele, şi mă ocup eu de ele dacă vrei, sau oricine altcineva care are punctajul minim necesar.
O seară frumoasă!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Ţi-o poţi raporta singură cu caracter irelevant . Şi se şterge cam în jur de 10 minute . Sau poţi da un mesaj la Contact ai în dreapta sus , rugând administratorul să-ţi şteargă întrebarea . Dar asta poate dura mai mult . Prima variantă e mai accesibilă! Baftă!

| valy a răspuns:

Ori ii dai mesaj ralucai.care este administratorului site-ului. ori te duci la intrebarile puse si le raportezi singurawinking

| IrinaAndreea a răspuns:

Poti sa ti le raportezi singur sau sa folosesti butonul CONTACT din dreapta sus.

| RealLife a răspuns:

Cu guma de sters

| KeepCalm a răspuns:

Click dreapta->Vreau sa sterg intrebarile de pe TPU->selectez doar cate una-> delete 4ever
Funda?happy

| ionut_9568 a răspuns:

Este imposibil sa stergi o intrebare de pe TPU daca vrei sa nu mai ai nici o legatura si sa nu mai ai nici o intrebare pe profilu tau fa-ti alt profil cum ar fi cassy28

| jhgkjhkjhkjhkjhkjh a răspuns:

Duap ce ai pus intrebarea, vezi ca dedesubt scrie "Caracter irelevant", raportezi...si in cateva minute se va sterge happy.

:*

| Danny_8046 a răspuns:

Poti sa trimiti o cerere la CONTACT http://www.tpu.ro/contact (ataseaza link-ul cu postarea, care vrei sa fie stearsa) sau sa raportezi/blochezi singur/a intrebarile sau raspunsurile. In mod normal, este nevoie de minim 2 raportari. Deci, mai rogi un prieten sa te ajute. Dupa ce postarile respective vor fi blocate, ele nu vor mai fi vizibile. Insa doar administratorul site-ului (Stela) le poate sterge de tot.

P.S. apropo, raportarile abuzive/nejustificate se penalizeaza. Trebuie sa ai foarte mare grija ce raportezi, pentru ca daca depasesti limita maxima de raportari abuzive (10), poti sa fii suspendat/a. De fiecare data gandeste-te de zece ori, daca o postare merita sa fie raportata sau nu. Succes! Numai bine!