| Ovidiu a întrebat:

Cum pot schimba Windows 7 in limba romana pe un calculator care nu are internet. Este vreun program?

4 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Descarca si instaleaza windows6.1,dupa instalare\control panel\optiuni regionale...\tastatura si limbi\alege limba de afisare\setezi romana.Descarca de aici:
http://translate.googleusercontent.com/......ranslate_c

| MMihai a răspuns:

Sunt sisteme de operare gratuite care pot fi instalate în limba română eventual în paralel cu Windows-ul tău.

Tutorialul ăsta, este deja cam vechi, dar te va ajuta să înțelegi ceva mai multe despre sistemul de operare Ubuntu linux & implicit despre varianta sa sistemul de operare Kiwi Ubuntu Linux.

http://www.docstoc.com/......-tutoriale

Cele 2 sisteme de operare nu pot fi puse /nu trebuie puse pe același hard, că sunt foarte asemănătoare, deci în paralel cu Windows-ul tău tu vei instala / instalezi numai unul dintre aceste 2 sisteme de operare.

| DarkMirror a răspuns:

Nu exista programe pentru asa ceva.Sa nu te iei dupa reclame.Cu un program in cel mai rau caz nu vei mai putea deschide calculatorul niciodata de la atatia spyware.Cauta in Windows Help and Support: "language interface" si mai multe informatii n-o sa ai nevoie.