| LoveMadScience a întrebat:

Cum pot transfera continutul unui card de 2GB pe unul de 8GB?

Răspuns Câştigător
| valentin75 a răspuns:

Salut! Introduci in usb-ul pc-ului cititorul de carduri (trebuie sa ai un cititor de carduri, daca nu ai pe pc poate are imprimanta) si copiezi datele intr-un folder, dupa ce ai terminat scoti cardul de 2 Gb si-l introduci pe cel de 8Gb, pe el copiezi folderul in care ai datele de pe cardul de 2 Gb. Daca e aparat foto il conectezi la computer, copiezi datele, dupa care schimbi cardul din aparat si le salvezi pe noul card (trebuie sa fie compatibile pentru aparatul foto).

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Bagi ambele in pc si dai cut -copy in cel de 8gb

| RaduTN a răspuns:

Transferi fisierele in ordinea urmatoare.
Card 2GB -> PC
PC -> Card 8GB

| Eduard619 a răspuns:

Trimiti ce ai pe cardul de 2GB in PC dupa le bagi in cel de 8GB prin cablu USB cititor de carduri etc.

| Sîrbu_Mihai_1985 a răspuns:

Bagi cardul in pc copiezi toate datele intr-un folder dupa scoti cardul de 2gb si il bagi pe cel de 8gb si copiezi de pe folder pe card. Sper ca te-am ajutat