| AndreiPisoias a întrebat:

Cum printez si pe o parte si pe alta a colii de hartie (PE RAND). Imprimanta printeaza atat de repede incat n-am timp sa scot coala si sa o intorc. ( vreau sa scot un document facut in Microsoft Office Word). Deci cine imi da o idee buna primeste o minunata FUND EPICA.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Exista 2 solutii:
-iti iei o imprimanta care face fata-verso;
-dai sa printeze numai o pagina si apoi pui foaia invers.
Uite aici: http://ebooks.unibuc.ro/StiinteCOM/comunicare/727.htm
La tiparirea documentului este o poza cu ferestra care apare cand dai print.
La page range ai optiunile: ALL, Curent page si Pages. La Pages poti sa scrii numai 1. Printezi, intorci foaia si dai 2. Apoi 3 si iarasi 4.
Mai este o chestie acolo. Daca dai pages 2-4 iti scoate numai paginile 2, 3 si 4 dar pe o foaie.
La imprimantele care au optiunea de fata-spate iti apare si acesta optiune si nu mai trebuie sa schimbi tu.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ai o imprimanda care stie sa printeze pe ambele parti scoti mai intai paginile impare apoi pe cele pare dupa ce ai pus foile corect la loc

| horia2012 a răspuns:

In meniul de printare trebuie sa ai o functie de genul "print both side", o bifezi si imprimanta isi trage singura hartia si va imprima ambele fete.