| missdeea28 a întrebat:

Cum pun google pagina de pornire? folosesc explorer 8

8 răspunsuri:
| Antonia90 a răspuns:

Buna!
Dai pe Tools(de sus, stanga) -> Internet Options->si vezi un camp, scrii acolo http://www.google.com/, apoi apesi Ok si gata!
O zi buna! :)

| Antonia90 a răspuns:

Buna! Dai pe Tools->Internet Options, apoi scrii in campul ala http://www.google.com/ si apesi Ok!
O zi buna! :)

| Dan a răspuns:

Vezi in tools-options-home page -scrii- www.google.ro-apply. Noroc!

| pauladrian a răspuns:

Tools -> Internet options. Apare acolo si scrii.

| Oxandero a răspuns:

Salut!
Ca sa ai google la pagina de pornire trebuie sa deschizi explorer, intri la sectiunea TOOLS (in dreapta, sus) iar acolo ai internet options. Pe tab-ul generla poti seta pagina google ca pagina de pornire. trebuie sa scrii www.google.com si gata
Cheers!

| Aero a răspuns:

Si ai stiut inainte la IE6 sau IE7?
Sau daca ai avut si alte browsere, n-ai observat ca toate au cam aceeasi "structura" mai mult sau mai putin? Sau poate acum e prima data cand vrei sa stii asta?(esti un utilizator incepator).

1. Click stanga pe meniul Tools de sus(in dreapta)...gasesti Internet Options(ultima din meniu)-->si in caseta aia de sus scrii ce adresa doresti, ex: www.google.ro

2. Fara sa-ti pese de versiunea de IE, te duci in Control Panel-->Network and Internet Connections(sau cam asa ceva e pe toate sistemele de operare)-->Internet Options

| ATHOS a răspuns:

Dai click pe Home, apoi Add or cange Home Page si gata!

| Aliiiin a răspuns:

Tools-options-home page -scrii- www.google.ro-apply. Sper ca te-am ajutat! :)