Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2783615intrebari
Ultimele intrebari
Cadouri USB - USBmania
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
29 Oct
SATI 309.921AFISARI
172.260VIZITE
155.972V. UNICI
7 Ianuarie 2011
R_8074 intreaba:

Cum pun muzica de pe calculator pe iphone 3gs? Stiu ca trebuie prin itunes si l am descarcat dar nu gasesc ce trebuie aa fac.

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    7 Ianuarie 2011 14:01
    neluL a răspuns:

Cum sa pui muzica pe iPhone?
    1. Se conecteaza iPhone-ul la calculator prin cablul venit in pachet
    2. Se deschide programul iTunes, daca nu il aveti il puteti instala de aici. http://www.apple.com/itunes/download/ (In cazul in care la deschidere iTunes-ul va spune ca a gasit o versiune noua de firmware pentru telefonul vostru, e de preferat sa-i spuneti sa o lase pe alta data, iar voi sa va vedeti de treaba in continuare.)
    3. La doar cateva secunde de la deschidere, iTunes va detecta iPhone-ul si o sa-l gasiti sub categoriile Library si Store, intr-una noua numita Devices. Sub Devices unde va aparea iPhone-ul o sa gasiti si o categorie numita Playlists, categorie cu care o sa avem treaba mai tarziu.
    4. De aici totul e simplu, mergeti sus la Library si faceti click pe "Music", in fereastra mare din dreapta trebuie sa trageti, prin metoda drag & drop, muzica din calculatorul vostru in iTunes.
    5. Dupa ce piesele voastre favorite sunt importate, faceti click mai jos, pe iPhone si ii dati Sync din partea dreapta-jos a ecranului sau facand click-dreapta pe numele acestuia. Dupa sincronizare, continutul folderului Music din iTunes va fi acelasi cu continutul folderului Music de pe iPhone. Este de recomandat sa folositi un singur calculator pentru sincronizare, pentru ca daca legati iPhone-ul la un alt calculator, iTunes-ul va sterge tot din iPhone la prima sincronizare.
    6. Playlisturile le puteti crea apasand butonul "+" din stanga jos, astfel puteti sa va aranjati muzica in iPhone pe playlisturi, adica pe un fel de albume. De asemenea, daca o sa incepeti sa ascultati muzica prin iTunes, acesta va creea automat playlisturi cu cele mai ascultate si cele mai votate piese de catre voi (piesele le votati dandu-le calificative, adica stelute, in iTunes).
    Succes!

30 Martie 2013 09:42
    Lolypup a răspuns (pentru neluL):

Mie nu imi iese, spune ca trebuie sa imi fac cont si dupa imi cere card

30 Martie 2013 15:44
    neluL a răspuns (pentru Lolypup):

Trebuie sa ai cont Apple daca vrei sa folosesti iTunes. Nu iti trebuie credit card.

CREAZA cont iTunes App Store fara credit card direct de pe telefon - http://support.apple.com/kb/HT2534 SAU pe PC aici http://www.gadget.ro/cum-sa-faci-gratuit-si-fara-card-de-credit-cont-pe-itunes-fara-cod/

8 Aprilie 2013 11:24

Si ce inseamna drag & drop (nu sunt experta in domeniul calculatoarelor)

8 Aprilie 2013 11:50

Si are ceva daca melodiile sunt cu video?

8 Aprilie 2013 14:38
    neluL a răspuns (pentru Lolypup):

Drag & drop - sa tragi cu mouse-ul cu click stanga apasat de un fisier, folder, melodie, video dintr-un loc in altul.
    Daca melodiile sunt cu video nu au nimic, le incarci ca videoclipuri, filme etc.
    http://www.taifas.ro/502/filme-pe-iphone.html

9 Aprilie 2013 11:33

Multumesc!

8 Octombrie 2013 02:17
    nepotelu a răspuns (pentru Lolypup):

Salut.
    iti pot face eu un cont daca doresti happy
    Sau til dau pe a meu gaseste-ma pe misanea02Yahoo.com

- Ascunde conversatia (7 răspunsuri)
  • 11 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 8 Octombrie 2013 02:16
    nepotelu a răspuns:
    Salut. cine vrea loghin pentru itunes va pot ajuta. yahoo: misanea02@yaho.com.
  • 8 Octombrie 2013 02:19
    nepotelu a răspuns:
    Salut.
    Trebuie s-a iti faci un cont.
    Te pot ajuta daca dorestiwinking
  • 19 Martie 2012 10:27
    altan a răspuns:
    Nici eu nu stiu eu am iphone 4 si pana acum mergea si acum cand sa bag nu a mai mesr dadeam click si ii dadeam sync acum nu mai mere sa bag mel in itunes
  • 24 Mai 2013 16:32
    Mirabela_Dorina_1987 a răspuns:
    Nu stiu sa descarc muzica de pe calculator pe iphone 3 cum sa fac sa descarc?