| Georgcool02 a întrebat:

Cum pun parola la computer inainte sa-l pornesc? Nu cred ca intelegetii...Cum fac ca inainte sa pornesc computerul sa tastez o parola pentru. al aprinde?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Inainte de a il aprinde? lol, si cum te gandesti tu sa introduci parola daca computerul e inchis? poate vrei sa il inchizi cu lacat

| Georgcool02 explică (pentru suntserios):

Cu tastatura. Am gasit un site mai demult cu chestia asta, dar nu mai stiu care este...

| sweetphilosophy a răspuns:

Cred ca te referi la parola de bios.
Ca sa setezi parola de bios trebuie sa intri in bios in primul rand, asta se face apasand f2 sau delete dupa ce pornesti calculatorul si ai ecranul negru. O sa intri intr-un ecran albastru cu gri, ala este windowsul. Acum depinde de versiuni, trebuie sa mergi si sa cauti la tabul de security si de acolo setezi parola de maxim 8 caractere.