Întrebare recomandată | benny a întrebat:

Cum recuperez datele de pe un calculator defect?

7 răspunsuri:
| carhartt a răspuns:

Depinde ce are calculatorul. Daca defectinea vine din partea hard-disckului nu ai ce sa-i mai faci.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce e defect, daca hdd e ok il pui la alt calc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Se pot recupera datele, dar trebuie sa scoti hdd din acel calculator.Arata ca un fele de caseta mai mare argintie.Si hdd il conectezi la alt pc. Daca e stricat hdd cauti pe youtube how to mend a hdd.Sunt unele modalitati.

| ihacoswhy a răspuns:

Poti sa pui ce se poate pe stick si exista niste cd-uri care salveaza programe ssi alte chestii costa in jur de 6-7 lei sau asa am gasit eu. Succes!

| popraul62 a răspuns:

Din cate am auzit iti trebuie un CD bootibil cu un fel de program...mai multe nu stiusad

| Alexandru_Cocean_1989 a răspuns:

Ii iei hardul si il pui la alt pc simplu

| RaulAlexandru97 a răspuns:

Depide ce defectiuni are daca e probleme cu hdd e mai greu