| Alexzzs a întrebat:

Cum resetez windows 8 din bios la setarile initiale?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce treaba are bios ul cu setarile sistemului de operare?

| CristiChristian1999 a răspuns:

Dar poți și fără bios din setări pc (aplicație nu control panel):
Pentru a reseta PC-ul

Trageți cu degetul din marginea din dreapta a ecranului, atingeți Setări, apoi atingeți Modificare setări PC.
(Dacă utilizați un mouse, indicați spre colțul din dreapta sus al ecranului, mișcați în jos indicatorul mouse-ului, faceți clic pe Setări, apoi faceți clic pe Setări PC.)

Atingeți sau faceți clic pe Actualizare și recuperare, apoi pe Recuperare.

Sub Eliminați totul și reinstalați Windows, atingeți sau faceți clic pe Începeți.

Urmați instrucțiunile de pe ecran.

Notă

Vi se va solicita să alegeți dacă doriți să ștergeți datele rapid sau în întregime. Dacă alegeți să ștergeți datele rapid, este posibil ca unele date să fie recuperate, utilizând un software special. Dacă alegeți să ștergeți datele complet, procesul va dura mai mult timp, însă recuperarea datelor este mai puțin probabilă.