| gyo_8403 a întrebat:

Cum rezolv asta?
http://shareimage.org/images/o6ebq718jbbvi5bgwp.jpg

e un driver pentru o camera web si nu o pot instala :(

2 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Instaleaza din nou driverele de placa baza. Apoi instaleaza mai intai driverul de camera web fara sa bagi cam-ul in comp dupa care restart si baga web-ul in comp.Succes!

| CosteaVlad a răspuns:

Teoretic, camera web ar trebui să funcţioneze şi fără driver. Driver-ul în general este pentru a oferi acces la setările şi funcţiile suplimentare ale camerei (modificare contrast, rezoluţie, culori etc). În mod normal, imediat ce ai conectat camera la PC, aceasta se instalează automat în câteva secunde, după care, în "My Computer" ar trebui să apară ceva de genul: http://shareimage.ro/images/027pwdz5vca8mrm8i9ou.jpg, iar camera va putea fi detectată şi accesată din acel moment de orice aplicaţie care va lansa protocol extern pentru căutare de video device-uri.
Nu-mi dau seama de ce-ţi face probleme. :(
Dacă vrei dă-ne câteva detalii despre PC, şi sistemul de operare pe care îl ai instalat.
O seară bună!