| Petrea_Ionutz_1993 a întrebat:

Cum sa eliberez memoria ram...sa terg toate programele in executie care nu-mi trebuie?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa stergi nici un program doar sa le inchizi, memoria RAM este folosita doar temporar.

| marianguru a răspuns:

Sunt multe programe care pornesc cu windows-ul si iti mananca din memoria ram.ia programul sysinternals suite de la www.sysinternals.com si debifezi toate programele de la logon si sceduled tasks.si mai foloseste si cache cleaner pentru optimiziare din cand in cand.