| Blackwoman27 a întrebat:

Cum sa fac o copie la imprimanta? de exemplu am o fisha care vreau sa o copiez am imprimanta Canon http://www.mediaconsum.ro/......_65876.jpg asa arata si nu stiu cum sza fac copie please help funda

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Pornesti imprimanta, scanezi pagina dorită (daca nu o ai deja in calculator), apoi dai CTRL (butonul din stanga tastaturii, adica primul din stanga-jos) plus P, deci ctrl+P= ambele deodata, apare un tabel si acolo notezi câte copii iti trebuie. apare ALL( toate paginile), dedesubt Current page(adica numai pagina respectiva), dai ok si gata.

| Blackwoman27 explică (pentru floresdemayo):

Asta stiam dar pe mine ma interesea\za cand am o foaie de la un coleg, un referat care nu o am in pc si vreau sa fac copie

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Blackwoman27):

Daca stii, de ce intrebi? Iti ramane sa scanezi foaia de la coleg, pur si simplu! Deschizi capacul imprimantei, asezi foaia, inchizi capacul la loc, te duci cu mousul in partea stg a ecranului la start, cauti unde scrie Scan (asa ceva) dai click, astepti sa se incarce foaia, dai ok, o salvezi unde vrei si apoi o scoti la imprimanta. Ce-i mare lucru? Acum iar o sa zici ca stiai si asta! iti spun ceva. Ti-ai luat o imprimanta cu care, in viitor, o sa ai mari probleme. E cea mai de proasta calitate! Si stii de unde stiu? Pentru ca am si eu si zace stricata de atatea luni, nu stiu ce are, dar nu mai functioneaza. Odata cu schimbarea sau incarcarea cartuselor...e gata! Eu am patit-o de la a doua sau treia reincarcare a cartuselor. Acum stau cu ele incarcate si imprimanta nu le mai accepta.

| Blackwoman27 explică (pentru floresdemayo):

Deci nu intelegi..sau eu nu inteleg, asa era sa zaca si a mea dupa ce am incarcato dar fratemiu a rezolvato a durat ceva nici nu mai credeam ca o mai merge reparata si merge perfect, el facea copii dar eu nu ma pricep deloc, facea fara sa o conecteze la pc, cum e la xerox de exemplu

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Blackwoman27):

Nu cred ca e posibil asa ceva! Doar nu e xerox! Eu stiu ca numai prin scanare se poate....Scuze, am vrut doar sa te ajut, iti marturisesc ca nu excelez in computere, fac doar strictul necesar, daca ma intelegi. Sunt si eu curioasa la ce imi zici, o sa-ti dau raspunsul luni, cand imi intreb colegii din redactie.

| Blackwoman27 explică (pentru floresdemayo):

Nu e nevoie sa iti ceri, scuze nu ai facut nimic rau, m'ar bucura tare mult daca m'ai ajuta