| doiaruxxx a întrebat:

Cum sa fac un compresor din motor de frigider am inteles ca trebuie legate niste fire sau ceva de genu ca motoru are mai multe fire

5 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Trebuie doar sa respecti legaturile asa cum a fost legat la frigider.
Apoi are o teava prin care iese aerul comprimat si una prin care aspira aer.
La cea prin care aspira aer are nevoie de un filtru de aer iar la cealalta de un mic rezervor de aer care sa reziste la 10 atmosfere.
Un presostat cu doua contacte na si o supapa de siguranta si ai tot ce-ti trebuie.

| doiaruxxx explică (pentru TrăieşteClipa):

Https://picasaweb.google.com/117192517365216063755/June17201514 asa arata motoru are 3 fire unu e cel cu stecher de bagat in priza unu are 4 fire -negru -maro-albastu si cel verde cu galbeni si inca unu cu 2 fire albastru si maro

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru doiaruxxx):

Nu pot sa vad poza.