| Radu284 a întrebat:

Cum sa folosesc doua conexiuni de internet in acelasi timp, pe Windows 7?

Ideal ar fi un router cu doua porturi de WAN care sa stie si de load balancing. Dar nu am asa ceva, si nici nu as vrea sa-mi cumpar.
O alta metoda ar fi sa-mi cumpar un PC cu ceva gen atom, 2 placi de retea plus una built in, si sa instalez un Linux sau FreeBSD si sa fac load balancingul acolo (eventual sa-i pun si un WiFi pe USB sa-l fac si router wireless).

Sau pot sa mai cumpar o placa de retea si sa am doua WANuri pe desktopul meu, sa le combin intr-un fel. Exista mai multe posibilitati.

Are cineva doua conexiuni de internet simultane? Daca da, cum le folositi?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Eu am cu router si sunt multumit.

| Ax3LdeV a răspuns:

Si eu am fost tentat de aceasta schema as zice sa cumperi un switch cu mufe rj 45 da sincer eu nu am incercat deci nu stiu daca sigur ar merge daca incerci lasa un feedback sa stiu daca a mers sau nu mersi