| Denis505 a întrebat:

Cum sa imi fac calculatorul sa imi mearga mai bine pe minecraft?
PS: am 2gb ram, procesor Intel-core de 1, 8 gh, 80 gb hdd, l-am luat in 2008 cred thinking si e davio, placa video e Nvidia Geforce 7300 SE/7200 GS

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pc-ul tau e cam imbatranit. Iar cea mai mare problema e de la placa video.
Oricum, ramanem la ideea ca e imbatranit.
Solutie: strange 1000+ lei(Cat mai mult) si schimbi toata platforma.

| Seby90 a răspuns:

Most of the actual phones > your pc.

| Denis505 explică:

Vreau sa mai zic : optifine am incercat, sa-mi maresc ramii virtuali am incercat si nu vreau sa cumpar nimic scump, ceva pana in 50 lei big grin sau poate deloc cu ceva programe

| KimHyeSeok a răspuns:

Inseaman ca ai virusi de-ti merge greu pe Minecraft, restarteaza widows-ul!happy sper fundita!

| Denis505 explică (pentru KimHyeSeok):

Windowsu e reinstalat de 2 saptamani si ca antivirus am avg straight face nu stiu ce poate avea pentru ca am un lagg infernal, imi merge si cu 6 fps si cateodata cand il am in miniscreen imi merge cu 90 fps...si cand dau pe fullscreen iar imi scade la 10-16 fps..asta in cel mai bun caz