| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa imi fac memorie mai mare la calculator?

16 răspunsuri:
| sti a răspuns:

Mai iti cumperi

| bozo a răspuns:

Sa te duci cu el la cei de la care l-ai cumparat si sa le ceri un upgrade.

| Krina a răspuns:

Daca te referi la memoria virtuala, atunci poti schimba unele setari din bios, insa nu te ajuta cu mare lucru; sau poti sa iti mai adaugi rami daca placa de baza suporta.
Iar daca te referi la hard:1. poti sa-ti iei unul mai mare; 2. poti sa adaugi la cel pe care-l ai inca unul, daca ai 2 spatii in calculator pentru asta; 3. un hard extern.
Atentie! Cere parerea cuiva specializat. E nevoie de compatibilitate cu placa de baza si alte componente.

| đąиiعℓ a răspuns:

Daca te referi la memoria ram poti sa o maresti cu un stick usb de un 1gb sau sati cumperi alta

| Beeline a răspuns:

Cel mai simplu ar fi sa-ti cumperi un hard disk extern, cu USB. Conectezi noul hard pe USB, fara instalari, copiezi pe noul hard filmele si muzicile ce-ti ocupa mult loc, apoi le stergi din hardul intern.

Daca alegi sa schimbi totusi discul intern cu unul mai mare, va trebui sa reinstalezi sistemul de operare, apoi sa copiezi datele.
Deci recomand USB. Costa intre 150 si 600 lei, exista intre 80 GB si 1-2 TB.

Succes!

| borsec a răspuns:

Uti iei un hard mai mare sau o memorie externa

Răspuns utilizator avertizat
| DnBSniperZs a răspuns:

E simplu:
1. cumperi o surubelnita
2.desfaci calculatorul
3.cauti memorie
4.tragi de ea, pana se intinde mult de tot
5. apoi o bagi inapoi la calculator si gata memoria e marita
E super simplu chiar merge laughing

| rahynn a răspuns:

Iti iei memorie externa

| malecsia a răspuns:

La ce fel de memorie te referi? Ram sau memoria hardului?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai stergi ceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Memorie hard

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa fac loc in memorie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum fac sa adaug memorie viirtuala?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De exemplu sa imi fac alte ramuri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa-mi fac memorie virtuala la calculator