| zinik a întrebat:

Cum sa lipesc doua poze si sa fac una singura?

Răspuns Câştigător
| Bloody7777 a răspuns:

Pai de exemplu cu aplicatia gimp un program care te ajuta sa unesti 2 poze si e usor de folosit sau daca nu chiar cu paint pui o poza in paint apoi dai de sus de la edit past from. si alegi fisierul cu poza si ti-o pune acolo
doar ca trebuie sa maresti suprafata aia de desenat...
sper ca te-a ajutat daca vrei te rog frumos funditabig grin

| Arteni_Marya_1985 a răspuns (pentru Bloody7777):

Unde gasesc Aplicatia?

21 răspunsuri:
Alte răspunsuri
| ThePunisher a răspuns:

Poxipol, Picatura sau Scotch...

| Justdreams a răspuns:

Pai cu photoscape si dai la colajwinking!

Alte răspunsuri
| adee97 a răspuns:

Buna.
Pentru a lipi doua poze si sa faci una singura poti folosi Photo Scape, care este usor de folosit si poti face multe alte lucruri in el.
-il poti descarca (in caz ca nu il ai) de pe : http://photoscape.en.softonic.com/
-dupa ce s-a descarcat, il instalezi
-dupa ce l-ai instalat intri in el (iti va aparea iconita lui pe Desktop)
Iar acum : iti va aparea un fel de cerc in care scrie : EDITOR, BATCH EDITOR, PAGE, COMBINE, ANIMATED GIF, PRINT, SPLITTER, SCREEN CAPTURE, COLOR PICKER, RAW CONVERTER, RENAME, PAPER PRINT si VIEWER.

Pentru a lipi 2 poze intr-una singura exista 2 modalitati :
1.(Daca vrei ca cele 2 poze sa fie intregi, netaiate)
Photo Scape->Combine : aici iti va aparea in dreapta sus ADD, SAVE, EDIT. Dai ADD, adaugand prima poza, apoi din nou ADD, adaugand a doua poza. Voila, cele doua poze s-au lipit. Apoi pai da EDIT, ajungand in EDITOR, unde poti adauga o rama, text, diferite imagini etc. Dupa ce ti-ai "modificat" poza dupa propriul plac ai butonul "SAVE" jos, in dreapta. Salvezi poza in folderul dorit si gata! poza este dupa cum ai vrut.

2.(Daca vrei ca pozele sa fie taiate, sa apara doar partea dorita din poza)
Photo Scape->Page : aici in dreapta iti vor aparea mai multe cadre in care sa pui pozele, cauti cadrul pentru 2 poze - cel care iti trebuie tie - (se gaseste printre ultimele cadre-dai in jos pana il gasesti, se afla in mijlocul randului 34-de sus in jos- sau randul 4-de jos in sus- sub numele de the_vert_2). Aici nu mai exista butonul ADD din cate observi, sunt doar SAVE si EDIT, dar nu-i nicio problema. In stanga paginii tale (sub VIEWER si EDITOR) ai Desktop, My Computer etc. Cauti folderul in care ai cele 2 poze, dar cand le-ai gasit le iei pe rand "tragandu-le" una cate una in cele doua casute ale cadrului. Dupa ce le-ai pus poti da direct SAVE sau poti da EDIT (in caz ca vrei sa mai editezi ceva la poza) si de acolo e aceeasi procedura.

Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Jitariu_Radu_1986 a răspuns (pentru adee97):

Multumim pentru ajutor. Foarte folositoare descrierea pas cu pas.

| radu7osanu a răspuns:

Recomand: http://www.pizap.com/
Asta chiar ii super!

Alte răspunsuri
| nikon_5328 a răspuns:

Pai o solutie este cu photoshop(e usor de folosit stai linistit(a) ). Daca nu ...incearca cu paint da nu cred ca merge sau cu superglue in cel mai rau caz!

Alte răspunsuri
| Marian_Enescu_1990 a răspuns:

Nu stiu

| CostelSavu a răspuns:

Buna! Vreau sa lipesc 2 poze și sa devină una! Cum procedez? Va mulțumesc mult!

| Dorina_Dory_1964 a răspuns:

Buna cum pot lipi din 2 poze sa fac 1 singura.ce aplicatie gratis trebuie?

| Moldovan_Florin_1983 a răspuns:

Cum sa lipesc doua poze una de alta si sa fac una?

Alte răspunsuri
| Avb_Janya_1984 a răspuns:

Armin van buuren vs eugen

| c000000 a răspuns:

Pe Avatan e mai rapid si mai eficient

| Ramo_Ramona_1998_3Oea a răspuns:

Pe pizap

| Stoian_Cristinel_1981 a răspuns:

Cum sa fac din doua poze diferite una