| lavyniutza a întrebat:

Cum sa-mi repar camera secundara? l-am tinut pe masa si l-am dat la o parte si camera s-a frecat de masa si s-a facut ca un fel de ceata pe lentila camerei secundare? Cum pot rezolva asta? tata mi-a spus de ceva caldura ca sa ajunga la claritatea si culoarea normala dar nu am inteles prea bine! Dau funditaAa repede!

Răspuns Câştigător
| saftaiiustin a răspuns:

Am avut aceeasi problema, doar ca la camera principala.
Mie mi-a cazut telefonul in apa si am fost la reparat cu el. Mi-a luat doar 30 lei ca sa il curete complet.
Deci mai bine te duci la un magazin, centru unde ai auzit ca se repara telefoane.
Iti spune pretul inainte sa il repare... stai lin

funda?

5 răspunsuri:
| HuShEr a răspuns:

Nu prea mai ai ce face in cazul acesta. totusi cum ai reusit sa il zgarii asa de tare. ai nisip pe masa?

| K0sti a răspuns (pentru HuShEr):

Eu cred ca mai degraba e condens, da ea habar nu are ce e ala!

| HuShEr a răspuns (pentru K0sti):

Poate totusi o avea nisip pe masa laughing). btw condens ca sa se faca trebuie sa ai in casa abur sau multa umezeala sau sa schimbi temperatura brusca. si condensul se duce la un timp. in fine pentru oameni ca astia exista service.

| K0sti a răspuns (pentru HuShEr):

Smirghel! Problema e alta, daca e condens, are umezeala in telefon, ceea ce nu e in regula...

| HuShEr a răspuns (pentru K0sti):

Pfff nici detinatorul nu prea e in regula asa ca eu cred ca e ok in cazul asta+ ca daca era vorba de condens era dus telefonul de mult.