| HeZ a întrebat:

Cum sa pun fisierele dintr-un cd in calculator apoi sa sterg ce e in cd?
Fundahappy

7 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Nu poti sterge ce este pe CD. happy

| JaJe a răspuns:

Daca CD-ul respectiv este in format CD-R nu ai cum sa stergi, odata scris, ramane permanent!

In schimb doar la CD-uri de tip CD-RW (rewritable) se pot sterge! Mare Atentie!

| alex2009 a răspuns:

Poti sa stergi cd doar daca are pe el litera w folosti programul nero sau ahampo

| ElektroViruss a răspuns:

Nu poti sa stergi de pe CD doar daca e CD REWRITABLE (reinscriptibl)

Intri in My Computer, click dreapta pe unitatea de CD --> Erase the disk, sau ceva de genul, nu mai stiu exact cum se numeste optiunea.
Banuiesc ca de copiat stii cum se copiaza de pe el.

Salut.

| mariusik2012 a răspuns:

Nu poti sterge ce e pe cd\dvd (poti doar daca nu e gol sa mai pui altceva pe el...dar exista riscu sa nu mai vezi ce era inainte).CD\DVD-urile cand sunt facute cu Nero sunt practic "arse" si nu pot fi sterse datele din el happy

| PsT_6707 a răspuns:

In primul rand cd-ul trebuie sa fie REwritable copiezi din el pe pc, bagi cd in pc stergi de pe el ce trebuie si gata, daca nu e CD-RW nu ai cum decat sa "distrugi" cd-u' thinking

| TotEu1993 a răspuns:

Sall.Nu poti sa stergi nimic dupa cd...doar dupa stik poti sterge ce ai bagat pe el asa ca nu te mai chinui ca nu vei reusii niciodata