| bnbnbi a întrebat:

Cum sa pun Windows. 10 pe un laptop cu Linux?

6 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Cum pui ori ce windows pe ori ce laptop pc etc.
Daca ai un dvd, stic bootabil poti sa incerci.
Daca nu te descurci, cheama pe cineva care se pricepe.
Dar e prea usor daca stii putina engleza si citesti cu atentie!

suntserios
| suntserios a răspuns:

La fel ca pe orice alt laptop. Ai un kit bootabil, incepi procesul si daca nu mai ai nevoie de Linux formatezi partitia pe care e instalat

| Sn4k3 a răspuns:

Bagi stick/dvd, dai restart, o sa iti apara o fereastra neagra (cand incepe windows-ul sa se deschida) in care scrie press anything (apasa orice), apesi orice buton de la tastatura, o sa se deschida instalarea si de acolo e usor, mai ales la windows 10 ca trebuie sa dai numai next, formatezi partitiile, alte next-uri si cam aia e.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Lasi linuxul cu traba lui si windowsul se poate instala

| Andersen2k18 a răspuns:

Pai trebuie să ai un CD sau un stick bootabil ca sa instalezi windows-ul. Iti recomand sa ai un windows original, daca nu vrei sa ai probleme la instalare.