| Al3xBS a întrebat:

Cum sa scap de virusul de pe PC Backdoor MSIL Bladabindi. Antivirusul la detectat (Microsoft esential security) am dat sa sterg acel virus, dar dupa un timp la detectat din nou. Ce sa fac ca sa-l sterg definitiv?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Simplu: pui un antivirus serios, si nu panarama de microosft security essential.

| supermdmario a răspuns:

Instaleaza malwarebytes antimalware, chiar si versiunea demo, porneste windows in safe mode(f8)si fa o scanare cu malwarebytes.ai grija,daca ai vreun crack, acesta il v-a gasi si elimina, asa ca fa copii la toate crackurile din pc(nu doar cele instalate ci si celelalte.
desigur, poti sa le recuperezi din carantina.
dupa ce termini scanarea si dezinfectarea, porneste pc-ul in mod normal.si asta e tot.
daca tot ai probleme,ceea ce e aproape imposibil, fa un reset de sistem la o data anterioara in timp, sau, daca ai facut backup, foloseste backup-ul respectiv.