| cristina100ify a întrebat:

Cum scanez ceva la imprimanta? Adica am un document(pe hartie) si vreau sa-l bag in computer.

Am HP deskjet 2050.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cand ai instalat driverele pentru imprimanta s-a instalat si un soft ajutator. Intr-una din optiuni trebuie sa fie o imagine de imprimanta si sa scrie ceva de genul: scanare documente. Apesi pe icon si vor apare optiuni in ce sa salvezi imaginea. O salvezi in. JPEG si gata. Asta este o optiune.
Alta este din meniul imprimantei: Pornesti lucrarea de Scan (Scanare). Faci clic pe pictograma de pe desktop a echipamentului HP All-in-One pentru a
deschide echipamentul Software-ul imprimantei. Selectezi Scanner Actions (Acţiuni scaner). Vei vedea opţiunile de scanare pe care le poti selecta pe ecran.

| K0sti a răspuns:

Tare asta...rusinos sa nu stii sa-ti folosesti obiectul pe care ai dat bani... Vezi ca ai manual la imprimanta!

| justanotheruser99 a răspuns:

1. Iti pornesti imprimanta.
2. Intri la control panel.
3. Cauti Scanner and Printers (asa ceva trebuie sa se numeasca) si dai click pe iconita.
4. In chenarul care ti se va deschide ar trebui sa ai o alta iconita cu denumirea imprimantei. Dai click pe ea.
5. Dupa, mi se pare ca o sa iti apara preview. Dai next, iar imaginea scanata ti se va salva undeva la pictures, daca nu dai browse file. Si cam atat.
Dar, stai putin. ce windows ai? Aceasta varianta e pentru XP (calculator) unde imi e conectata mie imprimanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://lmgtfy.com/? q=how+to+scan+a+document+from+printer+to+computer