| anonim_4396 a întrebat:

Cum schimb androidul de pe o tableta? Am avut 4 simplu si mia dat sa il actualizez, l-am actualizat la 4.4.2 si acuma imi merge rau, vreau sa revin la cel 4 simplu, i-am dat resetare de fabrica dar tot 4.4.2 il are...

2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

E destul de prost 4.4 mai ales ca blocheaza scrierea pe cardul SD la majoritatea aplicatiilor cu extrem de putine exceptii. E bine cine are 4.2 sau 4.3 sa nu treca la 4.4. La 5 ar mai merge, dar 4.4 e cel mai slab - e bun doar pentru telefoane si tablete care nu folosesc card de memorie. De revenit la 4.2 sau 4.3 e mai greu. Trebuie cautat pe net softul original si modul de instalare dupa modelul tabletei.

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

E o operatiune mai riscanta - se poate bloca cu totul tableta. Poate cineva care a mai facut instalari de soft pe tableta sau de la un service sa se descurce mai bine.