| SonicAndrei a întrebat:

Cum schimb melodia de pornire/oprire a windows-ului? Am Windows 8.1 Pro N. Am căutat pe internet, dar nu am reușit să modific decât startup sound cu StartupSoundChanger. Cum modific shutdown sound?

3 răspunsuri:
| CatalinPorumb a răspuns:

Normal temele din Windows schimba si sunetele, poti descarca de pe net teme, dar daca vrei o melodie personalizata mergi la Personalizare> Sunet, dupa cauti in lista sunetul de orpire si dai pe browse si alegi din calculator trebuie neaparat sa fie fisier audio.wav

| SonicAndrei explică (pentru CatalinPorumb):

Așa e, dar nu am la Sounds „Shutdown sound". Am numai pentru Logon și Logoff (care le-am făcut să apară din regedit), dar nu aud nimic după ce le-am modificat.

| CatalinPorumb a răspuns (pentru SonicAndrei):

La mine pe windows 7 sunetu e "exit windows" de shutdown