| georgegeorge90 a întrebat:

Cum se cheama efectul acesta din imagine? cum pot sa o fac sa se faca cum sa zic eu, "rotunda"?
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/......0811_n.jpg

Răspuns Câştigător
| AnduZet a răspuns:

Poza aia a fost facuta cu un obiectiv fisheye

1 răspuns:
| Leocerba a răspuns:

Mie nu-mi arata nimic trimiterea pe care ai incercat s-o faci dar efectul imaginii pe care o vrei rotunjite se cheama "efect de lupă" sau "ochi de peste" si se obtine 1)cu lentile speciale atasate aparatului foto sau 2)cu obiectiv special sau 3) programe specializate care simuleaza efectul in Photoshop ( gasesti tutoriale pe net.