| symy16 a întrebat:

Cum se face un cd bootabil? Vreau sa-mi fac un cd cu windows si nu stiu cum.

21 răspunsuri:
| Mefisto23 a răspuns:

Simplu. Iei varianta care trebuie de pe internet. Dupa ce o descarci bagi cd-ul (sau dvd-ul daca e vista) si selectezi la Nero - Burn image to disk. Cauti in folderul respectiv, dai click si ok pe imagine,,,, bla bla... Burn si cam asta!

| ⅓Al€X_Red Mx⅓ a răspuns:

Salut. Uite aici raspunsul este un program facut chiar de mine http://www.youtube.com/watch?v=xQsEr64Rk-M&feature=channel

| drg1994 a răspuns:

Cu power iso de la fereastra burn succes pentru mai multe detalii drg_ciprixvaly_9

| symy16 explică:

Scuze dar la ce imagine te referi? nu ma prea pricep asa.

| symy16 explică:

Cred ca am inteles. o sa incerc. daca mai am probleme mai apelez la tine. mersi mult oricum pentru toate raspunsurile!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un link care te poate ajuta, pentru Nero:
http://phantoms.ro/post19866.html
Sau cu aplicatia MagicISO:
http://tutorialsx.wordpress.com/2008/10/28/tutorial-cd-bootabil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi aici un tutorial amanuntit, cu poze cu tot si cu explicatii: http://phantoms.ro/cum-sa-imi-fac-un-cd-cu-windows-bootabil-t12422.html

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte usor, cu nero 6 asa am eu te duci la deschizi nero start smart te duci la copy and backup si dai la burn image to disc si alegeti nero express sa se deschida din partea stanga. Alegeti cum se deschide si dupa aceea iti arata un meniu cu care puteti face o imagine pe cd. Dai back si te duci la disc image or saved project si de acolo alegi imaginea cu windows dai la viteza 8 x si ai un cd bootabil cu windowsul respectiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte usor, cu nero 6 asa am eu te duci la deschizi nero start smart te duci la copy and backup si dai la burn image to disc si alege nero express sa se deshida din partea stanga. Alegeti cum se deschide si dupa aceea iti arata un meniu cu care puteti face o imagine pe cd. Dai back si te duci la disc image or saved project si de acolo alegi imaginea cu windows dai la viteza 8 x si ai un cd bootabil cu windowsul respectiv

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai ma ce e asa mare branza... Mergi la un magazin specializat, le spui cati Rami ai si ce sistem de operare iti recomanda. Cumperi sistemu de operare de la ei, vii acasa, deschizi CD-ROMu sau ce ai tu, apuci CDul frumos fara sa il zgarii, il bagi in CD ROM, apesi pe buton sa il inchizi(sa nu zici ca nu iti explic corectlaughing ) dai restart si urmezi instructiunile. Bafta! Si pentru ceilalti "informaticieni" care iti raspund: nu mai incurajati pirateria ratatilor!

| AndreiVitcovschi a răspuns (pentru anonim_4396):

Da fiindca saracele firme de programare nu au indeajuns de multe milioane de dolari! Iar noi astia care suntem din clasa mijlocie si nu prea ne permitem suntem niste hoti ia zii ba desteptule! Daca tu te lafai in bani si iti permiti asta nu inseamna ca ii poti judeca pe ceilalti! Vezi-ti de treaba ta... Decat sa demonstrezi cat de arogant si ignorant esti mai bine dadeai un raspuns util. dar la ce sa te astepti din partea unuia ca tine.

Alte răspunsuri
| Viuvi a răspuns:

Daca ai un cd original care este si bootabil tu nu trebuie decat sa introduci cd-ul original, banuiesc ca tu folosesti nero pentru a face cd-uri, si selectezi "Copy and Backup" -> "Copy disc". in cazul in care nu ai cd original...iti trebuie un program special.si aici nu ma mai bag ca nu prea stiu de ce ar fi nevoie!
Sper ca ti-am fost de folos!
Te-am pupat!

Răspuns utilizator avertizat
| Paslaru_Cosmin_1995 a răspuns:

Mai va da eu cv ce este super ok am dat si eu peste el si am observar ca e foarte bun chiar mai bun ca nero acum, cum vi se pare voua e parerea voastra uite un link de unde sa il luati http://www.multiupload.nl/MPT9G4DZ26

Alte răspunsuri