| CutenessOverLoaded a întrebat:

Cum se face un print screen, ca tot am vazut pe TPU de chestia asta si as vrea sa fac si eu?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Apesi butonul prt-scn (dreapta la f12 ).si dai paste in paint!
apoi uploadezi imaginea pe imgur.com!

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ziper94 a răspuns:

Ai o tasta in dreapta sus pe care scrie PrintScreen / Sys Rq asa scrie pe tasta mea... ceva asemanator trebuie sa ai si tu.

Penultima tasta din dreapta sus happy
Apesi. intri in Paint si dai Paste

| Victor a răspuns:

E foarte simplu: 1.Ai imaginea ce vrei sa o salvezi. 2. "Click" pe "Print Screen" (un buton pe tastatura in dreapta sus). 3.Deschizi un editor de imagine (Gimp, de ex.) si "gata".Mai multe + imagini aici:http://cablan3d.blogspot.com/......-none.html BAFTA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In XP apesi de pe tastatura butonul PrintScreen(sau PrtSc)* si apoi apesi Ctrl-V(Paste) intr-un document Word sau in Paint si alte programe similare. De obicei copiezi in Paint si salvezi imaginea de acolo.
Pe Vista si 7 e la fel, doar ca dispui si de programul utilitar Snipping Tool, pe care-l gasesi in meniul Start, scriind "snipping tool".

*PrtSc/SysRq - tot ecranul
PrtSc/SysRq+Alt - fereastra activa.

| Spanc a răspuns:

Ai un buton la tastatura pe care scrie Print Screen (Sys Rq) apesi pe ala si apoi intri in Paint->Edit->Paste si iti va aparea imaginea si apoi dai Save. happy Mai e si varianta cu Photoscape-ul da' nu are rost...e mai usor asahappy

| lucybzz a răspuns:

Este foarte simplu apesi pe budonul care este deasupra butonului INSERT dupacare intri in paint sau Microsoft office si dai paste ca sa vezi imagineabig grin daca te-am ajutat da-mi un votbig grin doar un click
SPAM10188/lucyan

| Lolita1130 a răspuns:

Pai ai sus in partea dreapta a tastaturii langa F12...un buton Printscreen SysRq. apesi pe el, apoi intrii in programul de desenat " print" si dai paste. Sper ca te-am ajutat.

| adrianpasare a răspuns:

Apesi pe butonul print screen(printeaza ecranul) atunci cand ai imaginea pe ecran care doresti sa o printezi, apoi deschizi o poza cu "paint", selectezi toata imaginea utilizand iconita cu un dreptunghi in ea de undeva din dreapta sus apoi aapesi click dreapta si ii dai paste si ai rezolvat treaba, o sa iti ramana ca o imaginedupa ce salvezi.multa bafta!