| NumePublicExistent a întrebat:

Cum se instaleaza corespunzator o imprimanta HP Deskjet F2100 All in one? Ar trebui sa am PC-ul oprit atunci cand introduc firele? Care sunt pasii de instalare?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Cand bagi cablul de USB, ar fi bine ca imprimanta sa nu fie alimentata (sa nu fie in priza). Dupa, o poti alimenta! Asta pentru a evita anumite riscuri care pot apare datorita diferentelor de potential. Riscul inseamna arderea interfetei imprimantei. Chiar azi mi-a venit un Canon cu o astfel de problema. Este o imprimanta la 2 calculatoare.

Si oamenii bagau cablul de USB cand in una, cand in alta, in functie de nevoi. Are ditamai gaura intr-unul din integrate! A facut plici! happy

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Baga cd-ul in pc si ai acolo toate instructiunile. Nu trebuie sa ai nici un pc oprit.

| TeitoTeitoTeito a răspuns:

Nu trebuie sa fie oprit.Bagi cd-ul si urmezi pasii.E ca orice instalare cu next, etc