| anonim_4396 a întrebat:

Cum se pescuieste in minecraft si cum se face undita (sau cu ce s-o pescui in minecraft)?

13 răspunsuri:
| TheGrayWolf21 a răspuns:

Iara tu noobule.Cauta ma pe minecraft wiki macar, daca chiar habar nu ai de joc.

| Skett a răspuns:

Salut pai ai nevoie de 3 pete puse in diagonala ( din dreapta sus pana in stanga jos ) si 2 fire de ata puse pe ultimele 2 randuri din dreapta si gata ai primit undita. Ca sa pescuiesti de apropri de apa si apes click stanga sau dreapta. am cam uitat

| introduaicinumele a răspuns (pentru Skett):

Mersi. Dar stiu cumva cum se face puinea ca am mult grau?

| Skett a răspuns (pentru introduaicinumele):

Uite aici tot ce iti trebuie http://www.minecraftwiki.net/wiki/Crafting Noroc

| TaviMen a răspuns (pentru introduaicinumele):

In soba si aia o faci din piatra! completezi toate casutele si doar pe aia din mijloc o lasi goala! dar de unde ai facut rost de grau?

| TaviMen a răspuns (pentru Skett):

De unde fac rost de fire?

| introduaicinumele a răspuns (pentru TaviMen):

Lol, imi rapsunzi dupa 2 ani laughing la o luna de la ce am postat deja stiam toate recipe-urile si tehnici de minerit si building, plus ca incepusem si redstoing big grin

| Marian_Covaci_1999 a răspuns:

Https://www.google.ro/......Https?/url
intra pe acest link si vei vedea cum se face o undita si iti voi explica cum se pescuie iei undita si dai clik 2 in apa si se vede cum se misca o data pluta in acel moment dai repede clik doi si ai prins un peste, bafta.

| LordForRo a răspuns:

Ai nevoie de 3 bete asezate pe diagonala din dreapta jos in stanga sus in Crafting Table si 2 fire de ata (faci rost de la paianjeni) puse pe locurile care au mai ramas de pe randul de langa sagetuta.
Te apropii de apa si dai click dreapta sau stanga si pescuiesti
Fundita?

| TheHealthyGaming a răspuns:

Undița o faci așa

B= Băț
P= Pânză

B - -
P B -
P - B

Ca să pescuiești dai clic dreapta pe apă și aștepți să intre sub apă și dai clic stânga.

| zonka12 a răspuns:

Undita o faci din 3 bete si 2 string-uri

| Ionut_Maxx_1983 a răspuns:

Pai, ca sa iti faci o undita ai nevoie de 2 sfori si 3 bete pui in forma de undita si iese undita si ca sa pescuiesti dai dlick dreapta si se pescuiesc pesti