| DeeaPustoaica a întrebat:

Cum se poate vorbi la microfon la radio? Va rog daca stiti sa spuneti exact nu te bagi acolo si setezi aia. Vreau sa stiu urgent pls!

5 răspunsuri:
| Ciprian Ionut a răspuns:

Pentru ca tu ai scris "spuneti exact nu te bagi acolo si setezi aia", apasa si tu butonul pe care este scris talk in timpul in care vorbesti... mai simplu de atat nu se poate. Trebuia sa precizezi "am programul cutare pe care il folosesc pentru a emite (online sau in eter) si nu stiu ce trebuie sa fac ca sa pot vorbi la microfon. Daca scriai asta poate aveai deja zeci de raspunsuri. Si totusi ...depinde de sistemul operativ pe care il folosesti ( un program nu merge la fel de bine si pe XP si pe Vista... ma refer la sam broadcaster) depinde si de placa ta de sunet (se stie intre cei care fac radio online ca placile Realtek sunt mai pretentioase). Deci nu e chiar asa de simplu precum crezi... Fii mai detaliata...

| Ciprian Ionut a răspuns:

Http://translate.google.ro/....../translate incearca sa citesti asta... poate rezolvi ...adica nu "poate" ci sigur rezolvi, Din pacate nu am avut timp sa fac traducerea si sa postez pe site la mine despre cum se face... am facut traducerea cu google translate, sper sa te ajute si sa intelegi

| DeeaPustoaica explică:

Pai folosecs shout castu(normal) si winampu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ieri puteam sa vorbesc la microfon cu acel buton azi cand apas, doar se face volumul mic dar nu se aude, microfonul este bagat bbine in calculator nu stiu care e problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal cf vreau sa stiu aia