| deewskk a întrebat:

Cum se sterge un grup de pe facebook?

2 răspunsuri:
| AdiSR a răspuns:

Intri pe pagină, mergi pe "Edit page" şi selectezi "Manage Permissions". Pe pagina care se deschide, în partea de jos, caută "Delete page". Dai click pe "Permanently delete..."

| KristalPop a răspuns:

Sistemul facebook şterge automat grupurile din moment ce nu au membrii. Deci singura soluţie ar fi să elimini toţi membrii de pe el, iar după pe tine însuţi. Însă dacă nu tu ai fost primul administrator şi creatorul respectivului grup nu îl vei putea şterge doar dacă creatorul oficial l-a lăsat în mod voluntar. Baftă!