| PrincessConsuela a întrebat:

Cum setez broswer-ul implicit pentru laptop? Stiu ca era ceva cu Control Panel si cam atatlaughing

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui ce browser vrei sa fie implicit(prestabilit), setarea difera putin de la unul la altul.
-Daca vrei sa fie Mozilla Firefox acesta, la deschidere, te atentioneaza ca nu este implicit si te intreaba daca vrei sa fie si trebuie doar sa dai OK.
-La Google Chrome intri in Unelte/Optiuni/Elemente de baza si la Browser prestabilit dai Setati Google Chrome ca browser prestabilit.
-La Internet Explorer intri in Tools/Internet Options/Programs si la Default web browser dai Make default si apoi Apply si OK. Succes si numai bine!

1 răspuns:
| Sonnora a răspuns:

Daca folosestigoogle chrome este fft simplu deschizi browserul si iti va aparea o bara de sub bara de licnk si te va antreba daca vrei sa fie acest browser implicit cam atat fundita?batting eyelashes