| Pandugina a întrebat:

Cum sterg complet un program din calculator?

Răspuns Câştigător
mihaicd
| mihaicd a răspuns:

Folosesti optiunea de unistall sau stergi fisierele folosind http://simple-file-shredder.en.softonic.com
In cea de-a doua varianta insa, nu sunt eliminate intrarile din registri.

6 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Te duci la ''control panel''.la ''add and remove programs''... apoi iti selectezi programul din lista... dai ''remove'' si gata! happy si daca vrei sa te mai complici, exista si un programel, ''registry cleaner'' ti sterge si ultima farama din acel programel happy

| 112 a răspuns:

Sau mai simplu dai,, uninstall"(din start menu) programului respectiv, si apoi il stergi si din,, program files" (folderul cu numele lui) in caz ca am mai ramas ceva. Unii registrii mai raman si iti recomand,, TuneUp Utilities 2009" are,, search the registry" din meniul,, Additional Tools" acolo in casuta scrii numele programului, si vei gasesi tot ce a ramas (de obicei raman,, frimituri" cam 2,, vaue" )
Asta in cazul programelor trial, le poti apoi reinstalawinking

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cu add/remove program din control panel... sau sters cu shift+delete daca stii exact unde se afla

Alte răspunsuri
| RubyRomania a răspuns (pentru 112):

Are dreptate

Alte răspunsuri