Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2784041intrebari
Ultimele intrebari
Kurtmann
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
30 Oct
SATI 291.357AFISARI
160.638VIZITE
145.067V. UNICI
2 Iunie 2012
VASILICA_4786 intreaba:

Cum sterg programe din control program care nu se pot sterge daca mi-am rezolvat treba dau fundita!

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • 7 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 2 Iunie 2012 22:02
    Ioandelasal a răspuns:
    Pentru dezinstalarea unui program există mai multe posibilităţi: 1.Start/All Programs/programul respectiv şi Uninstall (dacă are această opţiune).
    2.Start/Control Panel/Add or remove Programs/programul respectiv şi dai Remove.
    3.My Computer/Local Disk(Chappy/Program Files, clic dreapta pe programul respectiv şi Delete.
    4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
    5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante". Succes şi numai bine!
  • 2 Iunie 2012 21:25
    lupudepenet a răspuns:
    Din câte am tradus întrebarea ta, (sper că intuiesc bine ceea ce ai vrut să scrii) vrei să dezinstalezi programele care le-ai folosit și acum nu mai ai nevoie de ele, și nu știi cum să le dezinstalezi dacă nu se pot dezinstala din programs.
    încearcă să intrii în programs files din C.
    Deschide folderul și localizează programele ce vrei să le ștergi.
    Deschide folder-ul programului ce vrei să îl ștergi și localizează executabilul unninstall sau nume asemănător.
    Accesează executabilul și programul\ va fi eliminat, dar nu complet că fișierele de configurație și înregistrările din registrul Windows-ului tot rămân.
    Acestea se por șterge accesând folderele applications data(accesibil numai pe Windows Xp) și în run scrie regedit/enter și caută numele programului prin registru, cu mențiuinea că trebuie să navighezi în toate grupele de regiștrii și în unele cazuri programul va lua numele producătorului acestuia.Succes și dacă nu te descurci apelează 0728003840 pentru asistență(serviciu vlabil doar pentru clienții mei dar de data asta fac o excepție)
    19 Martie 2013 15:22
    bibicarina a răspuns (pentru lupudepenet):
    Buna.cine ma poate ajuta si pe mine, am o problema, am sters din greseala java din program files iar acum nu il mi pot sterge din control panel.si doresc sa instalez o versiune mai noua dar nu mai pot. sper din suflet sa ma ajute cineva.multumesc
    19 Martie 2013 17:34
    lupudepenet a răspuns (pentru bibicarina):
    Nu are legătură cu întrebarea acestui user(eu în locul tău foloseam asta:http://www.tpu.ro/adauga-intrebare) dar hai totuși să îți răspund cu scuzele de rigoare lui @VASILICA_4786.
    http://microsoft-office.ro.malavida.com/d928-descarcare-gratuita-windows
    Este varianta de încercare 30 de zile, apoi trebuie să cumperi licența care costă 1100 lei sau să îl furi(așa cum fac 90% din români, față de care am un dispreț total).Nu ai bani încearcă Libre Office.E soft libergratuit și necomercial(oppen source) și compatibil cu Microshet Office.Succes
    20 Martie 2013 11:21
    bibicarina a răspuns (pentru lupudepenet):
    Buna.imi cer scuze ca nu stiu unde sa postez,iti multumesc pentru raspuns, dar aici nu era vb daca am bani sa cumpar un program su nu, eu intodeaauna am avut programe cumparate cu licenta, nu am luat programe fara bani, totusi sunt jurist nu ma ocup cu piaratare programelor ori sa cut sa fur ceva.eu vroiam dor ajutor sa sterg nenorocitul ala de java din control panel ca nu mai reuseam sa il sterg.iti multumesc pentru raspuns.
    - Ascunde conversatia (3 răspunsuri)
  • 2 Iunie 2012 21:26
    evenso a răspuns:
    Din Control Panel dai la Programs / Uninstall a program. Cauti programul care vrei sa-l dezinstalezi click pe ea si Uninstall, apoi te duci acolo unde s-a salvat programul si Delete.
  • 2 Iunie 2012 21:17
    VASILICA_4786 explică:
    Din control penal