| BogDaNuTzXD a întrebat:

Cum sterg PUSH NOTIFICATIONS: NEWS din pc? am auzit ca e un virus

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Instalezi AVG Antivirus Free si scanezi PC-ul cu el.
E gratuit si foarte eficace.

| BogDaNuTzXD explică (pentru Bula):

Am ESET, e bun?

| Bula a răspuns (pentru BogDaNuTzXD):

N-am testat, daca-l detecteaza.
Incearca si scaneaza sistemul si cu Eset, cu update la zi, poate te ahuta.

| Anonimul95t a răspuns:

Buna ia malwarebytes anti-malware de aici https://www.malwarebytes.com/mwb-download/ ia varianta free instaleaza-l si fa o scanare si sterge tot ce gaseste daca tot nu scapi incearaca cu zemana mult noros sper ca te descurci si ca te-am ajutat!

| Cristian_Ciky_1997 a răspuns:

Este simplu. Poti sa instalezi 1 din variantele date de cai 2 sau altfel,
intri in wiodowls in system 32 si cauti denumirea virusului si iti schimti nuleme ( adica ai dai redenumire ) { pui tu un nume de masina, telefon sau de persoana } daca faci asa el devine inactiv nu se mai inmulteste de loc asa daca pui in antivirul el til pune in carantisa in care virusului se poate inmulti si til pune iar in carantina.

Eu am facut asa cu virului TROIAN si ala e dat al naibi nici un antivirus nu a reusit sal stearca ( bidifentar, eset { not 32 }, avita si kerspesky care spune lumea ca este cel mai bun antivirus ).
Sau in ultima solutie daca nu iti merge trebuie schimbat Windows.

Sper ca te-am ajutat.