| Andr33yy a întrebat:

Cum stiu ce driver instalez?
de exemplu pentru placa video am 3 variante.
de la Intel si 2 de la nVIDIA.
iar eu am procesor Intel si placa nVIDIA. cum instalez?laughing

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra aici:
http://www.ma-config.com/en
Dai: "Start the detection"
O sa-ti ceara sa sa instalezi un programel. Dupa ce-l downloadezi il instalezi dai iarsi "Start the detection"si dupa ce termina intri in "My drivers". Acolo vei gasi driverele pentru tot ce ai in computer. Care-s cu galben nu le ai instalate. Care-s cu verde ale tale sunt vechi si le poti instala pe cele noi care se afla acolo.
Daca nu apar inseamna ca sunt instalate bine.

| CartoonN a răspuns:

Slim Drivers

| AlexandruTeodor a răspuns:

Banuiesc ca vrei sa instalezi driver la placa video, daca e nVIDIA instaleaza-l pe cel de la nVIDIA. La procesor(Intel) nu trebuie driver, lol. Doar i3/i5+ au software, si e ca si inutil.

| Andr33yy explică:

Daca aveam cd nu mai intrebamwinking
a fost preinstalat. si pe site la laptop, la placa video am 3 variante la placa video pentru modelul meu de laptop si vreau sa stiu pe care s-o iau

| DavidGarrett a răspuns:

Nu ai primit si tu un cd cu driverele? Doar instaleaza-le oh go on n-are importanta sa stii tu care si cum sunt, iar pc stie deja tongue