| Alessyaaa a întrebat:

Cum transfer lucruri(poze, muzica) din calculator pe telefon?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Bagi cablul de date si transferi datele - dai copy paste melodiilor sau imaginilor in folderul respectiv!

14 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Cu ajutorul USB-ului sau al bluetooth-ului. happy

| matymati70 a răspuns:

Ce telefon ai

| DenysaDulcika a răspuns:

Pai iti trebuie cablu de date (uneori ti-l da impreuna cu telefonul) sau trebuie sa ai Bluetooth.

| adriana543768654567895334 a răspuns:

Prin cablu de date, daca ai la telefonwinking
Papa pup

| Nickrol a răspuns:

Cu un cablu de date sau cu un blothus!
Cred ca asta nu e o intrebare la caterinca!

| IoanaTempah a răspuns:

Prin USB -ul telefonului happy

| FunnyLoOVe a răspuns:

Daca ai un card in telefon,atunci poti descarca de pe calculator in telefon bagand cardul intr-un adaptor de card SAU pot descarca din calculator in telefon prin cablul de date pe care un capat il bagi in calculator si unul in telefon (cablul de data sau adaptorul de card il poti gasi in magazinele Cosmote, Orange, Vodafone sau chiar in librarii)

| ionutVUVUZELA a răspuns:

Se num. usb

| Alessyaaa explică:

Eu am bluetooth da nu si card de memorie, cum fac?

| Ovidiu a răspuns:

Pentru a transfera date de pe telefon pe calculator(si invers) se procedeaza astfel:
==>cu ajutorul unui dispozitiv bluetooth:
Il conectezi la mufa USB a computerului astepti cateva minute ca sa se instaleze driverul si apoi poti transfera(daca ai un telefon marca NOKIA poti folosi, de asemenea, softul Nokia PC Suite. Acesta iti permite sa umbli in telefonul tau ca si cum ai umbla prin calculator(stergi fisiere, copii,...)).

==>daca telefonul tau are slot USB si de asemenea are un card de memorie atunci poti folosi un CARD READER(este un dispozitiv care iti permite sa trasnferi difetite fisiere pe un card de memorie(micro SD, SD,...). Acest dispozitiv se gaseste in magazine IT( nu numai) la un pret pentru toata lumea 25-30 RON. Vreau sa mai adaug ca sunt calcualtoare(Laptop-uri cat si Desktop-uri) care sunt dotate din fabricatie cu astfel de dispozitive)

==>ultima modalitate este cablul de transfer de date, dar la ce scoruri(preturi) sunt mai degraba iti iei un CARD READER sau BLUETOOTH.
Iti zic din propria experienta, vroiam sa cumpar un cablu de date, avea pretul de 100Ron si am luat un dispozitiv bluetooth la 40-50 Ron.

| PrundarDaniel a răspuns:

Alessya daca ai un card de memorie cumparat din magazin cu garantie si nu ai un cablu USB care nu functioneaza din cauza calculatorului sau a telefonului, impreuna cu cardul de memorie ai primit un adaptor in care bagi cardul de memorie si apoi adaptorul in calculator si poti transfera totul fara probleme.

| Iulyana_Madalina_1997 a răspuns:

Printr-un cablu de date.

| Alexandru_Sandu_Gabriel_1997 a răspuns (pentru matymati70):

Sony erisscon p990i

| aaneivasile a răspuns:

Cum transfer contul de pe calculator al facebookului pe telefon