| Ioananmt a întrebat:

Cum trimit un video prin yahoo email gratis?

2 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Daca videoul e de pe Youtube pui link, daca e la tine in PC si nu vrei sa il incarci undeva si apoi sa dai link, il imparti cu Win Rar in volume de 15, sau 20 MB, asta o faci din click dreapta pe video > add to arhive > (in stanga jos) split volume > si scrii acolo 20 mb. Apoi incarci fiecare arhiva pe mail, si ii spui celui care va primi mailul sa dezarhiveze prima arhiva care se va numi numevideo.part1.rar sau ceva de genu si apoi din toate acele fisiere isi se va decompresa videoul.
PS: daca nai Win Rar merge si cu alte arhivatoare
PPS: daca videoul e mai mic de 20 mb il poti atasha direct cum e, ca pe mail nu merg atashate fisiere mai mari de 20, sau 25, nu mai stiu exact.

| mimi2000mimi a răspuns:

Daca il ai salvat in computer,du-te pe yahoomail,pe adresa ta si in stanga sus e un buton gri pe care scrie "compose message".dai acolo,la "to" scrii catre cine vrei sa il trimiti si dupa,dai "attach files",un buton gri in stanga,lateral, pe la mijloc.dai acolo click si iei videoclipul din folderul salvat.
daca ii doar un link, da tot acolo si la "subject" scrii link-ul.
oricum ai face, dupa ce termini, in stanga sus ii un buton gri pe care scrie"send -cancel -save as draft"
dai pe send si gata! iti va spune 'message sent "sau ceva de genu.

funda?