| PuFiLiCi98 a întrebat:

Cum vi se pare Huawei Ascend G510 de la Vodafone? Merita? Prefer gaming, youtube si audio.

1 răspuns:
| Helppy a răspuns:

Salut PuFiLiCi98,
Sincer, din propria experiență nu îți recomand să achiziționezi dispozitive de la producătorii Vodafone respectiv Orange. Principalul motiv este următorul:
Atât Vodafone cât și Orange își vând dispozitivele codate pe rețeaua lor.
Ex. Cumperi un Iphone 4, 4s, 5s etc codat pe Orange, decodarea costă 500 ron iar telefonul nou, ex: Iphone 4 = 1700 RON. Dacă vrei să îl vinzi peste o lună, 2, un an, trebuie să îl dai cu 500, 600, 700 ron, căci nimănui nu îi convine să dea 500 ron pe o decodare.
Cosmote este singura rețea de telefonie care comercializeaza dispozitivele neverlock.