| anonim_4396 a întrebat:

Cuptor microunde functioneaza dar nu incalzeste

Răspuns Câştigător
| viorel2c a răspuns:

Tot va trebui sa-l desfaci (daca te pricepi si nu este in garantie). Al meu de exemplu are 3 microintrerupatore la inchidere usa. Daca butoanele sunt OK, lumina se aprinde, se invarte, dar nu incalzeste e probabil sa fie un micro care s-a oxidat.

4 răspunsuri:
| anonimvirtual89 a răspuns:

Daca mai ai garantie ar trebui sa il duci inapoi cu garantia si sigur vor gasi o solutie sa ti`l repare sau daca nu vei primi unul nou.Bafta

| username_7558 a răspuns:

Încearcă să îi reglezi puterea (Kw). Are un buton pentru asta. Toate au.
Dacă este dat la maxim şi totuşi nu încălzeşte, înseamnă că ţi s-a stricat lampa de microunde. (merge becul, motoraşul care învarte, dar nu şi partea principală).
Du-l la un service de electrocasnice. Sau la magazinul care te-a păcălit când l-ai cumpărat, dacă mai e în garanţie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sfaturi de la mesriasi in microundeca eu am desfacuto

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am un cuptor cu microunde si tot asa merge tot se aprinde se invarte dar nu incalzeste grilul functioneaza nu stiu ce are imi puteti spune voi niste sfaturi?