| Catana_Alex_1998 a întrebat:

Daca am cumparat o imprimanta noua. Este in cutie nici nu am deschis-o. e sigilata! Se usuca cartusele?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca nu ai folosit-o cerneala nu iese prin diuze. Atunci este bai. In interior se usuca mult mai greu. Poate rezista si ani de zile.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu se vor usca, poate numai dupa un anumit interval de timp.

| Jipa95 a răspuns:

Dureaza multe luni pana artusele se vor usca. Deci nu!

| Radu284 a răspuns:

Unele imprimante au o data de expirare software a cartuselor, nu vor mai printa daca acea data expira.

De exemplu: http://smallbusiness.chron.com/printer-ink-expire-58253.html

| Ana00005 a răspuns:

Nu,decat daca o tii inchisa cateva luni.