| adriangabor92 a întrebat:

Daca am doua harduri la calculator, fac windows-ul la cele doua harduri sau fac windows-ul ca si cum as fi avut doar un hard? Este mare memoria la calculator daca am un hard de 160 gb si alt hard de 500 gb? Merge oare pes 2010 pe acest calculator? Dar nfs shift?

5 răspunsuri:
| quintron a răspuns:

Deci! la 2 hdd faci in felul urmator sa iti functioneze calc.
1. trebuei sa te decizi care hdd il faci bootabil prima data a; a de 160 gb sau ala de 500 gb 2. dupa ce te-ai hotarit formatezi acel hdd si il faci in partitii (cate vrei tu adica c : d: ehappysi nu uita ca pe c: instalezi windows
pentru mai multe detalii id dan38paul
bafta

| cornel a răspuns:

Iti merge.

| Alex_2741 a răspuns:

Frate daca poti sa instalezi Windows-ul normal happy ca pe un singur Hardhappy. si acu cu P. E. S si N. F. S. Shift nu se stie depinde ce ai pe PC happy degeaba ai HDD mare daca nu ai placa video buna happy si ceva ram happy min1 max2 3 4 tongue. Orikum Succeshappy

| whitehair a răspuns:

Daca ai 1, 2 sau cate hard-discuri poti tu pune pe un computer, orice sistem de operare se instaleaza pe Master IDE 1, in partitia C:.
Nu confunda memoria fizica a sistemului cu capacitatea de stocare a datelor.Memoria este reprezentata de acele placi aflate de obicei langa procesor, iar capacitatea de stocare este reprezentata de suma capacitatilor hard-discurilor instalate pe sistem.
Si nu mai pune atatea intrebari tampite pentru ca unii useri de pe forum au propus sa te scoata.Si de multe ori mai ca-mi vine sa-i aprob. Ia si tu un manual despre computere si invata, mai apeleaza la Internet-adica incearca si te descurca si singur.

| kukale a răspuns:

La cati giga ai, iti incap si 50 de jocuri, deci pes-ul si nfs iti incap fara nici o problema...singura chestie e sa ai configuratia necesara pentru a rula jocurile...cat despre partitie nu vad nici un rost sa ai doua windows-uri