| Broadband a întrebat:

Daca am multe iconite( shortcut) pe desktop se ingreuneaza pcu cu ceva?

Răspuns Câştigător
| LoVeIsMyAir a răspuns:

Acum depinde ce reprezinta iconitele, daca toate sau marea majoritate a lor sunt programe va trebuie sa mai stergi unele care nu sunt folositoare pentru ca da, ingreuneaza pc-ul...va merge greu daca ai foooarte multe programe.

5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Da...da nu exagerat!

| Intruder19 a răspuns:

Nu,iti ingreuneaza pc-ul prea multe programe rulate odata.

| PinkDea a răspuns:

Nu cred ca se ingreuneaza daca ai 10 -15 iconite dar daca ti fool ecranul normal ca o sa iti mearga mai greu Pc-ul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Shortcuturile iti aglomereaza desktop-ul insa programele care pot fi executate prin acele shortcuturi ingreuneaza pc-ul

| Blue_2910 a răspuns:

Nu se ingreuneaza cu nimic calculatorul. Programele oricum ocupa atata memorie cat ar fi ocupat daca ai fi avut iconitele in alta parte, deci shortcut-urile ocupa foarte putin spatiu ca sa retina adresa la care sunt memorate programele, nu le memoreaza din nou intr-o alta parte.