| chioscuta a întrebat:

Daca am pe placa de baza, un ecs p4m800-proM 2 sloturi ram ddr2 cu frecv dd 533 pot pune pe ea o placa de 1gb cu frecventa 667 si o placa 512 cu frecventa 800?

Răspuns Câştigător
| zickuo a răspuns:

Da. Stai calm, poti pune. Cum a zis si Dany, ele vor lucra la ce frecventa VREA PLACA! Aici e mai mult de explicat, dar fiind DDR2, in general functioneaza la frecventa celei mai mici dintre placi.
Oricum, eu iti recomand sa pui ceva banuti deoparte, si sa te duci frumos sa iti cumperi o placa de baza DDR3 big grin

2 răspunsuri:
| Hs_Dany_1996 a răspuns:

Daca pui doi rami diferiti ei o sa lucreze la viteze celui mai mic adica la frecventa celui de 667.PS daca am raspuns gresit scuze dar informatia e valida incaz ca te refereai la rami

| chioscuta explică (pentru zickuo):

Nu am bani de procesor apoi, nu imi trebuie pentru cine stie ce pc-ul. Ms

| zickuo a răspuns (pentru Hs_Dany_1996):

Da. Stai calm, poti pune. Cum a zis si Dany, ele vor lucra la ce frecventa VREA PLACA! Aici e mai mult de explicat, dar fiind DDR2, in general functioneaza la frecventa celei mai mici dintre placi.
Oricum, eu iti recomand sa pui ceva banuti deoparte, si sa te duci frumos sa iti cumperi o placa de baza DDR3 big grin