| anonim0006 a întrebat:

Daca am un procesor i5 650 si cumpar aceasta placa video http://www.emag.ro/placa-video-asus-amd-radeon-r9-270x-o c-directcu-ii-2048mb-gddr5-256bit-hdmi-2x-dvi-display-po rt-r9270x-dc2t-2gd5/pd/DM87JBBBM/ se poate intalni fenomenul de bottleneck? Am sursa care suporta crossfire si sli, 650W,memorie 8GB

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

In jocuri ce folosesc intensiv procesorul, da, sistemul ar putea fi tras foarte mult in jos de cpu. Fa-ti upgrade la un quad core.