| narcis14 a întrebat:

Daca am windows 7 pro si vreau sa imi pun windows 8 trebuie sa formatez partitia, pot instala peste win 7. Cam cum se actioneaza?

6 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Nu iti pune win 8 ca o sa plangi! e dificil de manipulat si e un al doilea win vista! deci mergi pe win 7 ca e bun! da cand bootezi cu DVD ii formatezi partitia si pe urma ii spui sa instaleze acolo. [e vb de partitia C]

| WeAreSmart a răspuns:

Pai cand incepi instalarea Wind 8 dai sa formateze partitia Systemului si apoi incepi instalarea pe aceata partitie, daca vrei sa te ajut scrie-mi in privat

| WeAreSmart a răspuns:

Am avut Wind 8 dar nu mi-a placut deloc asa ca am instalat din nou Windows 7

| mickeyMT a răspuns:

Nu poti instala windows 8 peste 7.
Sunt 2 metode:
1. Faci un upgrade de la win 7 la win 8. (daca vrei asta adauga pe skype: mickeydoot)
2. Formatezi partitia cu windows 7 si instalezi 8 acolo.

| KindduOullie a răspuns:

Da poti si cauta pe you tube un tutorial sa vezi cum se face, iti explica totul ca la carte.

| narcis14 explică:

Ok multumesc pentru raspunsuri dar as mai vrea sa stiu ceva. Daca dau reinstal la win 7 ce se sterge din calculator?