| MotanuJmekerit a întrebat:

Daca ar fi sa alegeti intre Radeon sau Nvidia ( GPU )

Ce ati alege?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Si pentru tine si pentru el. Nici macat gtx 760 nu are atat in full load. Nu mai credeti prostiile de pe site-ul producatorulor. Ia si baga la priza sa iti masoare curentul sa vezi ce si cumwinking. 650-ul ia cam 6w idle in medie, iar 7770 ia 7w idle. Full load, 650 ia cam 65-70, iar 7770 ia undeva la 80W. Nu ma crezi, cumpara ce ziceam si vedem dupa laughing

Pentru cel care a pus intrebarea. Ce ai alege, bmw sau mercedes?
Greu de ales, nu? Mai ales ca nu ai o masina, ai mii de modele. Asa si aici. Nu ai cum sa compari, cand ai atatea modele. Compari cel mult 2 modele, dar nu tot. Depinde de bani, ca sa iti dai seama care e cea mai buna varianta.

11 răspunsuri:
| persseuss a răspuns:

Parerea mea e ca nVidia inca nu are adversar pe piata

| K0sti a răspuns:

Pentru calitatea imaginii si a culorilor Radeon!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amandoua sunt bune.
Eu am mers pe ATI Radeon pentru ca aveam buget fix iar alternativa nVidia in pretul ala era cu vreo 20% mai slaba (7770 vs 650).

| MotanuJmekerit explică (pentru anonim_4396):

Eu am GTX 650-ul happy, cu cat ca e mai slaba putin ca HD 7770 consumul este mult mai micwinking.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MotanuJmekerit):

Ba nu. Au acelasi consum. 105w in idle si 240w in full load.

| MotanuJmekerit explică (pentru anonim_4396):

Nu e adevarat uitate la detalii si veziwinking pe GAMEDEBATE mai exact. Bft happy

| MotanuJmekerit explică (pentru sltlp):

Ai dreptate atata si e consumul nu stiu unde se informeaza ei laughing.
Si da ai dreptate laughing cu BMW si Mercedes.winking

| sltlp a răspuns (pentru anonim_4396):

Si pentru tine si pentru el. Nici macat gtx 760 nu are atat in full load. Nu mai credeti prostiile de pe site-ul producatorulor. Ia si baga la priza sa iti masoare curentul sa vezi ce si cumwinking. 650-ul ia cam 6w idle in medie, iar 7770 ia 7w idle. Full load, 650 ia cam 65-70, iar 7770 ia undeva la 80W. Nu ma crezi, cumpara ce ziceam si vedem dupa laughing

Pentru cel care a pus intrebarea. Ce ai alege, bmw sau mercedes?
Greu de ales, nu? Mai ales ca nu ai o masina, ai mii de modele. Asa si aici. Nu ai cum sa compari, cand ai atatea modele. Compari cel mult 2 modele, dar nu tot. Depinde de bani, ca sa iti dai seama care e cea mai buna varianta.

| zahy a răspuns:

Nvidia si video the best

| Adelin89 a răspuns:

Nvidia dupa cum vezi mai sus si mai jos

| xcamaradx a răspuns:

Trebuie sa dai detalii.de care cu care.In principiu nvidea e mai buna.

| apexxxxx a răspuns:

Nvidia.