| cherokee1 a întrebat:

Dacă conectez telefonul la amplificator prin port-ul aux, e posibil sa mi se ardă unul din cele două? Mi-a spus tata că au impedanţe diferite şi că se va strica dacă fac asta.

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu se arde niciunul dar nu se auzi prea bine. Iesirea telefonului e o iesirea de casca unde sunetul e deja prelucrat. pentru a auzi bine in casti.

| Petre_Cristi_1998 a răspuns:

Tata-l tau are dreptate foloseste intotdeauna incarcatorul original daca e un amplificator risti sa iti bubuie batrie vorbesc serios un sfat daca vrei sa incarci telefonul mai repede si sti ca nu te va suna nimei da pe mod avion si nu ma tine wi-fi-ul bluttothul activat decat cand ai nevoie funda?

| HuShEr a răspuns (pentru Petre_Cristi_1998):

Frate el vorbeste de amplificator audio cred ca nu ai inteles prea bine intrebarea sad