| Poster12Man a întrebat:

Daca dezactivez contul meu de pe Facebook il mai pot activa ulterior fara sa pierd nimic (poze, prietenii, like si altele)?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Îl poți dezactiva, cât timp vrei tu! Poți opta pentru o zi, pentru 3 zile, 7 zile, 14 zile, 30 de zile (chiar si pentru o perioadă de un an), pe urmă se activează automat, dacă îl programezi. În orice caz, notează-ți individual parola.
Nu pierzi absolut nimic, dacă îl dezactivezi (nici poze, nici like-uri, nici mesaje private). E posibil ca unele persoane să te șteargă din lista de prieteni, pentru motivul că ai contul dezactivat, însă, don't worry, prietenii adevărați rămân și (te) așteaptă în continuare. Cine rămâne, contează. Nicidecum cine pleacă.

| Cîrștioabă a răspuns:

Da, contul de Facebook când este dezactivat are un termen temporar până la activarea sa. În schimb dacă îl ștergi, vei pierde totul.